Organizator

Original on Transparent.png

Dedykacja. Ekspertyza. Pasja.

"Miejsce, którego szukasz, jest miejscem, z którego szukasz."

~ Mooji

hasan-almasi-nKNm_75lH4g-unsplash%20Copy

Moja historia:

92FA6BA4-4D25-4F9E-9376-C64F16C8BA82.JPG

Joga, medytacja i praca z energią są dla mnie zjednoczeniem z teksturą wiecznej rzeczywistości, spirytualnym wyzwoleniem i drogą spokoju; są drogą powrotu do siebie, połączenia z sercem. Jest to droga balansu między duchowością i uziemieniem, miedzy niematerialnym wymiarem rzeczywistości i materią

 

Moja podróż z jogą rozpoczęła się w 2017 roku. W listopadzie 2019 zrobiłam pierwszy kurs 200h Yoga Teacher Training and Self Development (mieszane style jogi; głównie Vinyasa, Chakra Yoga oraz Yin Yoga) w Tajlandii na Koh Phangan; w lutym 2020 ukończyłam kurs 300h Yoga and Meditation Teacher Training (Yoga z Tantrycznym podejściem według filozofii Majów; głównie Hatha Yoga, Vraja Yoga, Yoga Nidra) w Kolumbii.

Posiadam również uprawnienia do praktykowania oraz nauczania Reiki (Master Level). 

Moja podróż z dźwiękiem zaczęła się w dzieciństwie od szkoły muzycznej, gdzie zaczęłam oswajać się z właściwościami dźwięków i grałam na fortepianie. 

Przez dalsze lata życia dźwięk był nieodłączną częścią mojej rzeczywistości ponieważ zawsze go głęboko współodczuwałam. 

W 2017 roku weszłam na drogę terapeutycznych właściwości dźwięków. Gra na misach kryształowych, gongach i innych instrumentach etnicznych zabiera w przestrzenie poza czasem i przestrzeni, przypomina o samoświadomości, skłania do poczucia obecności uniwersalnej i wszechobecnej Jaźni, oraz ma wiele właściwości uzdrawiających i harmonizujących ciało, umysł i duszę


Zanim zagłębiłam się w świat jogi, byłam lekkoatletką — trenowałam biegi długodystansowe przez 9 lat. W 2015 doznałam kontuzji i musiałam przerwać zaawansowane treningi. Był to ważny moment w moim życiu, gdzie po raz pierwszy moja główna identyfikacja, centralna opowieść i rola w życiu prysły jak bańka mydlana.

W głębi serca zaczęłam czuć niedosyt i niepokój. Okrążyłam świat szukając nie do końca wiedząc czego mi brakuje, szukając wolności, celu w życiu, odpowiedzi na wielkie, egzystencjalne pytania. I właśnie wtedy znalazłam ukojenie ciała, duszy i umysłu w jodze, medytacji, badaniu siebie (atmavicara), kontakcie z naturą i swoim wnętrzem. Uświadomiłam sobie, że to czego szukałam zawsze było i jest obecne w głębi mojej prawdziwej natury, a wszystkie odpowiedzi są zawsze obecne w strukturze rzeczywistości, która jest drzwiami do wieczności i świętego spokoju - tylko trzeba nauczyć się słuchać swojego serca, intuicji, powiewów wiatru, bezkresu nieba i Matki Ziemi. Wszystko czego szukałam okazało się być cały czas obecne, tylko nie potrafiłam wcześniej pewnych rzeczy dostrzec.

Skończyłam studia w Nowym Jorku i w Londynie z tytułem Masters in Global Media and Transnational Communications. Komunikacja z ludźmi i naturą jest dla mnie naturalna. Pragnę dzielić się z ludźmi tym, co wskrzesiło we mnie życie i tchnęło miłość oraz inspirować do otwartości serca, życia w prawdzie, czystości umysłu, zdrowego ciała i obecności w absolucie życia niezależnie od okoliczności bo życie zawsze i wszędzie jest cudem.

Pragnę dzielić się z ludźmi magiczną symfonią życia, aby każdy kto czuje rezonans odkrył swój potencjał, piękno, spokój i uświadomił sobie, że każdy oddech jest niepojętym cudem, i abyśmy potrafili doceniać i cieszyć się z tego co przynosi każdy dzień. 

PRZYJACIELU, 

Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca. 

Nie interesuje mnie ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca. 

Nie interesuje mnie jakie planety są w kwadraturze do twojego księżyca. Chcę wiedzieć, czy dotknąłeś jądra własnego smutku, czy zdrady życia otworzyły cię, czy też skurczyłeś się i zamknąłeś bojąc się dalszego cierpienia. Chcę wiedzieć, czy potrafisz siedzieć z bólem, moim lub swoim, nie starając się pozbyć go, ukryć, lub zmniejszyć. 

Chcę wiedzieć, czy potrafisz być z radością, moją lub swoją, czy potrafisz tańczyć z dzikością i pozwolić, by ekstaza wypełniła cię aż po czubki palców, bez upominania nas, że powinniśmy być ostrożni, patrzeć realistycznie na życie i pamiętać o naszych ludzkich ograniczeniach. 

Nie interesuje mnie, czy historia, którą mi opowiadasz jest prawdziwa. Chcę wiedzieć, czy potrafisz rozczarować kogoś by pozostać wiernym sobie; czy potrafisz znieść oskarżenie o zdradę i nie zdradzić własnej duszy; czy potrafisz sprzeniewierzyć się, a przez to pozostać godny zaufania. 

Chcę wiedzieć, czy codziennie potrafisz dostrzec piękno, nawet gdy nie jest ono ładne i czy potrafisz w jego obecności znaleźć źródło swojego życia. 

Chcę wiedzieć, czy potrafisz żyć ze świadomością porażki, swojej i mojej, a mimo to nadal stać nad brzegiem jeziora i krzyczeć do srebra pełni księżyca: "Tak". 

Nie interesuje mnie gdzie mieszkasz ani ile masz pieniędzy. Chcę wiedzieć, czy po nocy pełnej smutku i rozpaczy, zmęczony i obolały, potrafisz wstać i zrobić to, co trzeba, by nakarmić dzieci. 

Nie interesuje mnie, kogo znasz i jak się tu znalazłeś, chcę wiedzieć, co jest dla ciebie źródłem siły wewnętrznej kiedy wszystko inne zawodzi. 

Chcę wiedzieć, czy potrafisz być sam ze sobą i czy w chwilach samotności takie towarzystwo naprawdę sprawia ci przyjemność. 

 

Oriah Mountain Dreamer 
wypowiedź starego Indianina, maj 1994

126814416_10224555750941180_332005042461